Jadalnia to ta część salonu, która nie jest już kuchnią, ale nie jest też częścią wypoczynkową. Bardzo często w planowaniu otwartych przestrzeni, to właśnie jadalnia, czyli stół z krzesłami stanowi integralny element życia domowego. Coraz częściej również małe przestrzenie korzystają z możliwości zaprojektowania wnętrza tak, aby znalazło się w niej miejsce na idealny stół z krzesłami – minimum dla czterech osób.

W stylu klasycznym

Proste, spełniające swoja funkcję, ponadczasowe – w kolorach bieli lub szlachetnego drewna – to prosta definicja klasycznych jadalni, wypełnionych codzienną rutyną. W minimalistycznej aranżacji podkreślają elegancki styl wnętrza, przyozdobione naturą domowników, sprawią, że klasyczny stół może nabrać zupełnie nowego wymiaru – wszystko zależy od Ciebie i twojego indywidualnego stylu.
Drewniane stoły, to powrót do natury – ukłon w stronę rzemieślniczego kunsztu. Materiał, który oprócz swoich użytkowych funkcji posiada również duszę – to tu zapisują się wspomnienia pokoleń.

     meble- kaczmarczyk; http://www.meblekaczmarczyk.pl/
jnp_nowakjnp-meblenowak.pl/

stół z drewna

W stylu retro

Stoły rodzinne retro są z kolei ciekawym elementem wyposażenia, który w połączeniu z innymi, bardziej nowatorskimi meblami, nadaje charakteru pomieszczeniu i stanowi oryginalny łącznik między współczesną modą a trendami sprzed lat. Tu dużą rolę odgrywa również ciekawa aranżacja i dobranie odpowiednich lamp czy krzeseł, które bardzo często są wisienką na torcie i podkreślają indywidualne podejście do aranżacji jadalni.

styl retro

   

W nowoczesnym, minimalistycznym stylu

Idealne dla dużych przestrzeni, gdzie salon połączony jest z aneksem kuchennym. Stół
w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, jest łącznikiem porannych powitań i wieczorną pracą.
To wokół stołu rozgrywa się życie rodzinne, dlatego ważne jest aby stół spełniał swoje funkcję, ale też stanowił integralną część kuchni i pokoju dziennego. Coraz częściej też większą uwag e zwraca się na możliwość rozłożenia stołu, posiadania funkcji ławy- to pozwala na odkrywania nowych możliwości, ale też bawienie się aranżacją, nawet przy małych przestrzeniach.

lissy.pl/